Deltagarlista Gren 1-17 
 
  Tävling  Luciasim 2019    Utskriftsdatum  07 december 2019   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2019         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Larsson Daniel  2002  BJÖRNA IF  AW2302  25 m  29.08   
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  29.38   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  29.72   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  30.00   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  30.02   
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  30.37   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  31.40   
27  Sienkiewicz Frank  2006  Ö-VIKS ASS  AW2306  25 m  32.00   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  33.11   
10  58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  33.61   
11  56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  35.10   
12  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  38.33   
13  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m  45.07   
14  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m  45.92   
15  11  Jakobsson Lukas  2006  BJÖRNA IF  AX2506  25 m  52.03   
16  40  Nilshagen Gustav  2009  Ö-VIKS ASS  AL7909  25 m  54.31   
17  70  Dragovic Aleksander  2007  HÖGAKUSTEN  AU7507  25 m  56.86   
18  28  Lauri Linus  2011  Ö-VIKS ASS  AB7311  25 m  1:14.26   
19  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m     
20  43  Söderlind Oskar  2010  Ö-VIKS ASS  AF6110  25 m     
21  90  Abbas Mustafa  2010  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  29.34   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  29.93   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  30.25   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  30.63   
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  30.73   
24  Norberg Vilja  2005  Ö-VIKS ASS  BO6205  25 m  31.88   
51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  32.46   
52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  32.48   
Svedberg Jennifer  2005  BJÖRNA IF  AT3205  25 m  33.56   
10  Martinell Elina  2003  BJÖRNA IF  BS5603  25 m  33.92   
11  59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  34.05   
12  61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  34.54   
13  Martinell Ida  2005  BJÖRNA IF  AV5405  25 m  34.92   
14  Söderlind Ester  2004  BJÖRNA IF  BI5604  25 m  35.57   
15  14  Söderlind Eira  2006  BJÖRNA IF  BT8806  25 m  35.83   
16  Sjöberg Emma  2004  BJÖRNA IF  BI3604  25 m  37.04   
17  57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  37.39   
18  22  Olsén Linnea  2007  Ö-VIKS ASS  AI5207  25 m  37.54   
19  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  37.57   
20  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  38.12   
21  55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  38.68   
22  Sahlén Hilma  2007  BJÖRNA IF  AV4607  25 m  39.05   
23  Westin Matilda  2006  BJÖRNA IF  BO3806  25 m  40.79   
24  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  42.16   
25  60  Gidlund Majken  2008  HÖGAKUSTEN  AB1608  25 m  42.40   
26  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m  42.48   
27  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m  43.59   
28  31  Rosdahl Sara  2006  Ö-VIKS ASS  BT9006  25 m  43.78   
29  93  Edin Linnea  2007  HÖGAKUSTEN    25 m  44.37   
30  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m  44.69   
31  Andersson Ida  2003  BJÖRNA IF  BH5603  25 m  44.80   
32  69  Boström Alice  2008  HÖGAKUSTEN  BF7008  25 m  52.17   
33  86  Sjöberg Alva  2008  BJÖRNA IF    25 m  54.00   
34  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  55.59   
35  42  Näslin Tove  2010  Ö-VIKS ASS  AK8010  25 m  1:02.38   
36  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
37  45  Nordin Ida  2009  HÖGAKUSTEN    25 m     
38  87  Högberg Elsa  2008  BJÖRNA IF    25 m     
39  96  Persson Sigrid  2011  BJÖRNA IF    25 m     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  15.93   
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  16.57   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  17.00   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  17.10   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  17.12   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  17.95   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  18.35   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  21.37   
41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m  21.71   
10  56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  22.81   
11  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  23.74   
12  70  Dragovic Aleksander  2007  HÖGAKUSTEN  AU7507  25 m  25.60   
13  11  Jakobsson Lukas  2006  BJÖRNA IF  AX2506  25 m  25.87   
14  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m  26.01   
15  28  Lauri Linus  2011  Ö-VIKS ASS  AB7311  25 m  32.67   
16  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m  33.10   
17  32  Aureibi Mustafa  2008  Ö-VIKS ASS  AR2708  25 m     
18  34  Auribi Hussein  2007  Ö-VIKS ASS  AU6507  25 m     
19  36  Borg Viktor  2012  Ö-VIKS ASS  AA9912  25 m     
20  43  Söderlind Oskar  2010  Ö-VIKS ASS  AF6110  25 m     
21  44  Vallin William  2009  Ö-VIKS ASS  AL8109  25 m     
22  79  Al-Faiyel Mustafa  2007  Ö-VIKS ASS    25 m     
23  84  Sjödin Edvin  2012  BJÖRNA IF    25 m     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Söderlind Ester  2004  BJÖRNA IF  BI5604  25 m  2.03   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  16.86   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  17.07   
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  17.76   
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  18.03   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  18.45   
61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  19.69   
Martinell Elina  2003  BJÖRNA IF  BS5603  25 m  20.13   
55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  20.44   
10  59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  21.05   
11  14  Söderlind Eira  2006  BJÖRNA IF  BT8806  25 m  21.07   
12  Martinell Ida  2005  BJÖRNA IF  AV5405  25 m  21.44   
13  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  21.79   
14  57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  22.06   
15  Sahlén Hilma  2007  BJÖRNA IF  AV4607  25 m  22.32   
16  24  Norberg Vilja  2005  Ö-VIKS ASS  BO6205  25 m  22.32   
17  Svedberg Jennifer  2005  BJÖRNA IF  AT3205  25 m  22.33   
18  31  Rosdahl Sara  2006  Ö-VIKS ASS  BT9006  25 m  22.38   
19  69  Boström Alice  2008  HÖGAKUSTEN  BF7008  25 m  22.58   
20  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m  22.88   
21  Westin Matilda  2006  BJÖRNA IF  BO3806  25 m  23.45   
22  Andersson Ida  2003  BJÖRNA IF  BH5603  25 m  23.80   
23  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m  24.12   
24  10  Ekman Ida  2006  BJÖRNA IF  BO1606  25 m  24.22   
25  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  24.22   
26  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  24.27   
27  51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  24.92   
28  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m  26.49   
29  38  Grönros Valda  2010  Ö-VIKS ASS  AK7610  25 m  26.76   
30  71  Håvestad Häggkvist Meja  2008  HÖGAKUSTEN  BF7208  25 m  27.23   
31  86  Sjöberg Alva  2008  BJÖRNA IF    25 m  27.32   
32  88  Andersson Sandra  2008  BJÖRNA IF    25 m  27.84   
33  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  28.13   
34  87  Högberg Elsa  2008  BJÖRNA IF    25 m  28.72   
35  37  Edfors Alice  2010  Ö-VIKS ASS  AK7410  25 m  29.31   
36  97  Wälivaara Hedvig  2011  Ö-VIKS ASS    25 m  29.96   
37  12  Sahlén Agnes  2010  BJÖRNA IF  AH0410  25 m  30.45   
38  89  Burlin Dahlberg Nelli  2008  BJÖRNA IF    25 m  31.82   
39  83  Granberg Amanda  2010  BJÖRNA IF    25 m  32.22   
40  39  Lindström Milsi  2010  Ö-VIKS ASS  AK7810  25 m  33.53   
41  42  Näslin Tove  2010  Ö-VIKS ASS  AK8010  25 m  34.13   
42  96  Persson Sigrid  2011  BJÖRNA IF    25 m  36.33   
43  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
44  33  Aureibi Noor  2010  Ö-VIKS ASS  AK7210  25 m     
45  45  Nordin Ida  2009  HÖGAKUSTEN    25 m     
46  46  Broman Emma  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
47  67  Olofsson Ester  2009  HÖGAKUSTEN  AK7409  25 m     
48  68  Kock Natalie  2008  HÖGAKUSTEN  BB8808  25 m     
49  72  Jonsson Elma  2008  HÖGAKUSTEN  BF7408  25 m     
50  82  Jensen Cassandra  2010  Ö-VIKS ASS    25 m     
51  91  Lideskog Alva  2011  Ö-VIKS ASS    25 m     
52  94  Nilshagen Stina  2011  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  35.00   
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  35.71   
27  Sienkiewicz Frank  2006  Ö-VIKS ASS  AW2306  25 m  36.20   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  36.37   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  37.13   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  37.66   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  38.26   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  38.62   
56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  43.28   
10  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m  46.65   
11  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  49.13   
12  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m  49.52   
13  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m  51.00   
14  28  Lauri Linus  2011  Ö-VIKS ASS  AB7311  25 m     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  31.90   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  34.07   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  36.16   
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  36.30   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  37.64   
51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  38.13   
52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  41.39   
65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  42.78   
22  Olsén Linnea  2007  Ö-VIKS ASS  AI5207  25 m  43.62   
10  59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  43.84   
11  55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  44.93   
12  57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  46.51   
13  60  Gidlund Majken  2008  HÖGAKUSTEN  AB1608  25 m  47.63   
14  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  48.21   
15  61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  48.42   
16  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m  52.31   
17  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m  58.13   
18  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  1:11.54   
19  67  Olofsson Ester  2009  HÖGAKUSTEN  AK7409  25 m  1:12.57   
20  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
21  42  Näslin Tove  2010  Ö-VIKS ASS  AK8010  25 m     
22  49  Lundqvist Uma  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
23  50  Lundqvist Ines  2010  HÖGAKUSTEN    25 m     
24  71  Håvestad Häggkvist Meja  2008  HÖGAKUSTEN  BF7208  25 m     
25  82  Jensen Cassandra  2010  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Larsson Daniel  2002  BJÖRNA IF  AW2302  25 m  12.94   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  13.20   
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  13.41   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  13.87   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  13.89   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  13.91   
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  14.12   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  15.00   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  15.56   
10  56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  15.75   
11  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m  16.77   
12  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  17.57   
13  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m  18.43   
14  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m  20.21   
15  11  Jakobsson Lukas  2006  BJÖRNA IF  AX2506  25 m  22.08   
16  44  Vallin William  2009  Ö-VIKS ASS  AL8109  25 m  22.92   
17  35  Boman Albin  2009  Ö-VIKS ASS  AL6909  25 m  23.72   
18  40  Nilshagen Gustav  2009  Ö-VIKS ASS  AL7909  25 m  24.18   
19  70  Dragovic Aleksander  2007  HÖGAKUSTEN  AU7507  25 m  25.03   
20  43  Söderlind Oskar  2010  Ö-VIKS ASS  AF6110  25 m  25.94   
21  28  Lauri Linus  2011  Ö-VIKS ASS  AB7311  25 m  28.12   
22  36  Borg Viktor  2012  Ö-VIKS ASS  AA9912  25 m  30.89   
23  32  Aureibi Mustafa  2008  Ö-VIKS ASS  AR2708  25 m     
24  34  Auribi Hussein  2007  Ö-VIKS ASS  AU6507  25 m     
25  79  Al-Faiyel Mustafa  2007  Ö-VIKS ASS    25 m     
26  81  Adolphsson Manfred  2009  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  13.12   
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  13.60   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  13.70   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  14.12   
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  14.25   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  14.41   
Martinell Ida  2005  BJÖRNA IF  AV5405  25 m  14.89   
Martinell Elina  2003  BJÖRNA IF  BS5603  25 m  14.94   
52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  15.22   
10  Söderlind Ester  2004  BJÖRNA IF  BI5604  25 m  15.86   
11  14  Söderlind Eira  2006  BJÖRNA IF  BT8806  25 m  15.97   
12  Svedberg Jennifer  2005  BJÖRNA IF  AT3205  25 m  16.46   
13  57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  16.65   
14  51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  16.98   
15  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  17.10   
16  22  Olsén Linnea  2007  Ö-VIKS ASS  AI5207  25 m  17.15   
17  Sahlén Hilma  2007  BJÖRNA IF  AV4607  25 m  17.62   
18  55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  17.92   
19  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  18.13   
20  Westin Matilda  2006  BJÖRNA IF  BO3806  25 m  18.35   
21  31  Rosdahl Sara  2006  Ö-VIKS ASS  BT9006  25 m  18.36   
22  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m  18.52   
23  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  18.54   
24  60  Gidlund Majken  2008  HÖGAKUSTEN  AB1608  25 m  18.84   
25  72  Jonsson Elma  2008  HÖGAKUSTEN  BF7408  25 m  19.05   
26  10  Ekman Ida  2006  BJÖRNA IF  BO1606  25 m  19.22   
27  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m  19.40   
28  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m  19.75   
29  Andersson Ida  2003  BJÖRNA IF  BH5603  25 m  19.83   
30  93  Edin Linnea  2007  HÖGAKUSTEN    25 m  19.91   
31  86  Sjöberg Alva  2008  BJÖRNA IF    25 m  21.35   
32  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  22.12   
33  12  Sahlén Agnes  2010  BJÖRNA IF  AH0410  25 m  22.58   
34  69  Boström Alice  2008  HÖGAKUSTEN  BF7008  25 m  22.58   
35  71  Håvestad Häggkvist Meja  2008  HÖGAKUSTEN  BF7208  25 m  24.32   
36  88  Andersson Sandra  2008  BJÖRNA IF    25 m  24.32   
37  87  Högberg Elsa  2008  BJÖRNA IF    25 m  24.44   
38  42  Näslin Tove  2010  Ö-VIKS ASS  AK8010  25 m  25.90   
39  67  Olofsson Ester  2009  HÖGAKUSTEN  AK7409  25 m  27.10   
40  97  Wälivaara Hedvig  2011  Ö-VIKS ASS    25 m  28.76   
41  68  Kock Natalie  2008  HÖGAKUSTEN  BB8808  25 m  28.98   
42  38  Grönros Valda  2010  Ö-VIKS ASS  AK7610  25 m  29.68   
43  96  Persson Sigrid  2011  BJÖRNA IF    25 m  31.33   
44  61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  34.54   
45  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
46  33  Aureibi Noor  2010  Ö-VIKS ASS  AK7210  25 m     
47  46  Broman Emma  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
48  47  Nordin Elsa  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
49  49  Lundqvist Uma  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
50  50  Lundqvist Ines  2010  HÖGAKUSTEN    25 m     
51  94  Nilshagen Stina  2011  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  1:12.54   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  1:14.30   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  1:15.00   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  1:17.23   
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  1:18.45   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  1:20.62   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  1:21.14   
27  Sienkiewicz Frank  2006  Ö-VIKS ASS  AW2306  25 m  1:24.80   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  1:25.83   
10  56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  1:33.15   
11  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  1:40.04   
12  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m     
13  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m     
14  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
 
Gren 10, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  1:14.49   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  1:15.44   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  1:17.90   
51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  1:18.12   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  1:18.28   
52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  1:24.47   
59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  1:27.74   
61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  1:29.07   
57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  1:33.05   
10  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  1:33.09   
11  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  1:34.14   
12  24  Norberg Vilja  2005  Ö-VIKS ASS  BO6205  25 m  1:38.11   
13  22  Olsén Linnea  2007  Ö-VIKS ASS  AI5207  25 m  1:39.41   
14  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m  1:42.02   
15  60  Gidlund Majken  2008  HÖGAKUSTEN  AB1608  25 m  1:43.62   
16  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  1:47.01   
17  Sjöberg Emma  2004  BJÖRNA IF  BI3604  25 m     
18  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m     
19  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  16.18   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  17.04   
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  17.26   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  17.39   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  18.00   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  18.05   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  18.06   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  19.39   
56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  20.18   
10  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m  20.87   
11  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m  21.93   
12  35  Boman Albin  2009  Ö-VIKS ASS  AL6909  25 m  27.39   
13  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m  27.47   
14  43  Söderlind Oskar  2010  Ö-VIKS ASS  AF6110  25 m  28.01   
15  28  Lauri Linus  2011  Ö-VIKS ASS  AB7311  25 m  28.29   
16  32  Aureibi Mustafa  2008  Ö-VIKS ASS  AR2708  25 m     
17  34  Auribi Hussein  2007  Ö-VIKS ASS  AU6507  25 m     
18  36  Borg Viktor  2012  Ö-VIKS ASS  AA9912  25 m     
19  44  Vallin William  2009  Ö-VIKS ASS  AL8109  25 m     
20  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m     
21  79  Al-Faiyel Mustafa  2007  Ö-VIKS ASS    25 m     
22  81  Adolphsson Manfred  2009  Ö-VIKS ASS    25 m     
23  84  Sjödin Edvin  2012  BJÖRNA IF    25 m     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  15.46   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  16.31   
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  17.13   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  18.34   
59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  19.81   
22  Olsén Linnea  2007  Ö-VIKS ASS  AI5207  25 m  19.98   
60  Gidlund Majken  2008  HÖGAKUSTEN  AB1608  25 m  20.48   
57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  20.56   
Martinell Elina  2003  BJÖRNA IF  BS5603  25 m  20.59   
10  Westin Matilda  2006  BJÖRNA IF  BO3806  25 m  20.73   
11  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  20.74   
12  24  Norberg Vilja  2005  Ö-VIKS ASS  BO6205  25 m  21.08   
13  80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  21.15   
14  52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  21.33   
15  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  22.02   
16  61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  22.07   
17  55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  22.27   
18  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  22.48   
19  71  Håvestad Häggkvist Meja  2008  HÖGAKUSTEN  BF7208  25 m  23.62   
20  51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  24.17   
21  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m  24.19   
22  89  Burlin Dahlberg Nelli  2008  BJÖRNA IF    25 m  25.12   
23  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m  25.81   
24  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m  25.82   
25  Martinell Ida  2005  BJÖRNA IF  AV5405  25 m  27.07   
26  67  Olofsson Ester  2009  HÖGAKUSTEN  AK7409  25 m  27.68   
27  37  Edfors Alice  2010  Ö-VIKS ASS  AK7410  25 m  27.79   
28  88  Andersson Sandra  2008  BJÖRNA IF    25 m  28.72   
29  68  Kock Natalie  2008  HÖGAKUSTEN  BB8808  25 m  29.08   
30  87  Högberg Elsa  2008  BJÖRNA IF    25 m  29.88   
31  42  Näslin Tove  2010  Ö-VIKS ASS  AK8010  25 m  30.71   
32  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  31.08   
33  38  Grönros Valda  2010  Ö-VIKS ASS  AK7610  25 m  31.19   
34  96  Persson Sigrid  2011  BJÖRNA IF    25 m  31.52   
35  97  Wälivaara Hedvig  2011  Ö-VIKS ASS    25 m  33.39   
36  39  Lindström Milsi  2010  Ö-VIKS ASS  AK7810  25 m  34.32   
37  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
38  33  Aureibi Noor  2010  Ö-VIKS ASS  AK7210  25 m     
39  46  Broman Emma  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
40  48  Eriksson Elise  2010  HÖGAKUSTEN    25 m     
41  69  Boström Alice  2008  HÖGAKUSTEN  BF7008  25 m     
42  72  Jonsson Elma  2008  HÖGAKUSTEN  BF7408  25 m     
43  82  Jensen Cassandra  2010  Ö-VIKS ASS    25 m     
44  92  Jonsson Meja  2011  Ö-VIKS ASS    25 m     
45  94  Nilshagen Stina  2011  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  34.61   
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  37.99   
16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  39.33   
Larsson Daniel  2002  BJÖRNA IF  AW2302  25 m  39.71   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  40.59   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  40.90   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  41.00   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  42.44   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  46.02   
10  56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  50.99   
11  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  52.48   
12  95  Franzén Hugo  2008  HÖGAKUSTEN    25 m  58.99   
13  11  Jakobsson Lukas  2006  BJÖRNA IF  AX2506  25 m  59.43   
14  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m  1:07.59   
15  28  Lauri Linus  2011  Ö-VIKS ASS  AB7311  25 m  1:41.57   
16  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m     
17  43  Söderlind Oskar  2010  Ö-VIKS ASS  AF6110  25 m     
18  70  Dragovic Aleksander  2007  HÖGAKUSTEN  AU7507  25 m     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  19.69   
55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  20.44   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  36.51   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  38.11   
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  39.23   
51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  39.36   
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  41.32   
52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  44.99   
Martinell Elina  2003  BJÖRNA IF  BS5603  25 m  45.48   
10  Söderlind Ester  2004  BJÖRNA IF  BI5604  25 m  45.77   
11  59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  46.73   
12  Svedberg Jennifer  2005  BJÖRNA IF  AT3205  25 m  47.63   
13  14  Söderlind Eira  2006  BJÖRNA IF  BT8806  25 m  47.64   
14  Martinell Ida  2005  BJÖRNA IF  AV5405  25 m  47.81   
15  54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  48.53   
16  57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  48.86   
17  Sahlén Hilma  2007  BJÖRNA IF  AV4607  25 m  49.27   
18  Westin Matilda  2006  BJÖRNA IF  BO3806  25 m  51.29   
19  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  51.33   
20  31  Rosdahl Sara  2006  Ö-VIKS ASS  BT9006  25 m  51.44   
21  10  Ekman Ida  2006  BJÖRNA IF  BO1606  25 m  51.72   
22  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m  52.45   
23  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  52.69   
24  Andersson Ida  2003  BJÖRNA IF  BH5603  25 m  52.95   
25  69  Boström Alice  2008  HÖGAKUSTEN  BF7008  25 m  54.45   
26  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m  56.28   
27  86  Sjöberg Alva  2008  BJÖRNA IF    25 m  57.94   
28  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m  58.91   
29  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  1:01.79   
30  88  Andersson Sandra  2008  BJÖRNA IF    25 m  1:06.89   
31  97  Wälivaara Hedvig  2011  Ö-VIKS ASS    25 m  1:07.95   
32  12  Sahlén Agnes  2010  BJÖRNA IF  AH0410  25 m  1:08.08   
33  87  Högberg Elsa  2008  BJÖRNA IF    25 m  1:09.08   
34  96  Persson Sigrid  2011  BJÖRNA IF    25 m  1:24.01   
35  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
36  37  Edfors Alice  2010  Ö-VIKS ASS  AK7410  25 m     
37  38  Grönros Valda  2010  Ö-VIKS ASS  AK7610  25 m     
38  39  Lindström Milsi  2010  Ö-VIKS ASS  AK7810  25 m     
39  42  Näslin Tove  2010  Ö-VIKS ASS  AK8010  25 m     
40  46  Broman Emma  2008  HÖGAKUSTEN    25 m     
41  67  Olofsson Ester  2009  HÖGAKUSTEN  AK7409  25 m     
42  71  Håvestad Häggkvist Meja  2008  HÖGAKUSTEN  BF7208  25 m     
43  72  Jonsson Elma  2008  HÖGAKUSTEN  BF7408  25 m     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
25  Flodman Tom  2004  Ö-VIKS ASS  AY1104  25 m  13.77   
98  Fahlander Erik  2003  Ö-VIKS ASS  AU8103  25 m  14.57   
66  Palm Erik  2005  HÖGAKUSTEN  AW2105  25 m  14.81   
Larsson Daniel  2002  BJÖRNA IF  AW2302  25 m  14.89   
17  Lideskog Edvin  2005  Ö-VIKS ASS  AB0705  25 m  15.43   
58  Konopka Hubert  2005  HÖGAKUSTEN  AL3305  25 m  15.51   
18  Fällman Axel  2005  Ö-VIKS ASS  AC7305  25 m  16.00   
21  Gardfors Elias  2005  Ö-VIKS ASS  AO2305  25 m  16.62   
56  Sundkvist Sebastian  2005  HÖGAKUSTEN  AH6705  25 m  17.70   
10  16  Danemyr Ståle  2002  Ö-VIKS ASS  AO0302  25 m  19.47   
11  64  Prinsback Rasmus  2007  HÖGAKUSTEN  AN1507  25 m  20.24   
12  23  Lundström Felix  2006  Ö-VIKS ASS  AP9306  25 m     
13  41  Norberg Jonah  2005  Ö-VIKS ASS  AZ2505  25 m     
14  90  Abbas Mustafa  2010  Ö-VIKS ASS    25 m     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
99  Söderlind Kajsa  2003  Ö-VIKS ASS  BB3403  25 m  14.34   
19  Hållander Saga  2004  Ö-VIKS ASS  BL1804  25 m  14.77   
100  Åhrström Isabel  2002  Ö-VIKS ASS  BV0802  25 m  14.82   
80  Vedman Ebba  2002  HÖGAKUSTEN    25 m  15.09   
20  Landfors Agnes  2004  Ö-VIKS ASS  BQ7604  25 m  15.39   
Martinell Ida  2005  BJÖRNA IF  AV5405  25 m  16.14   
Martinell Elina  2003  BJÖRNA IF  BS5603  25 m  16.20   
54  Moberg Elma  2007  HÖGAKUSTEN  AA4207  25 m  16.27   
59  Sandström Linnea  2004  HÖGAKUSTEN  BL6804  25 m  16.50   
10  Söderlind Ester  2004  BJÖRNA IF  BI5604  25 m  16.85   
11  61  Schelin Emma  2005  HÖGAKUSTEN  BM1805  25 m  17.04   
12  Sjöberg Emma  2004  BJÖRNA IF  BI3604  25 m  17.13   
13  57  Brygt Lovisa  2006  HÖGAKUSTEN  AK5406  25 m  17.26   
14  65  Linder Molly  2006  HÖGAKUSTEN  BO9606  25 m  17.45   
15  52  Vestberg Freja  2002  HÖGAKUSTEN  AZ0202  25 m  17.85   
16  22  Olsén Linnea  2007  Ö-VIKS ASS  AI5207  25 m  18.36   
17  24  Norberg Vilja  2005  Ö-VIKS ASS  BO6205  25 m  18.95   
18  Svedberg Jennifer  2005  BJÖRNA IF  AT3205  25 m  19.03   
19  60  Gidlund Majken  2008  HÖGAKUSTEN  AB1608  25 m  20.73   
20  62  Nordin Wilma  2007  HÖGAKUSTEN  AS4607  25 m  20.77   
21  55  Vestberg Milla  2006  HÖGAKUSTEN  AH3406  25 m  21.43   
22  14  Söderlind Eira  2006  BJÖRNA IF  BT8806  25 m  22.20   
23  51  Moberg Alice  2003  HÖGAKUSTEN  AX4202  25 m  23.84   
24  13  Sondell Emmy  2010  BJÖRNA IF  AH0610  25 m  24.46   
25  Sahlén Hilma  2007  BJÖRNA IF  AV4607  25 m  28.00   
26  Westin Matilda  2006  BJÖRNA IF  BO3806  25 m  28.00   
27  10  Ekman Ida  2006  BJÖRNA IF  BO1606  25 m  28.32   
28  26  Lauri Frida  2009  Ö-VIKS ASS  AC8809  25 m     
29  29  Westman Signe  2008  Ö-VIKS ASS  BB3408  25 m     
30  30  Köhn Ronja  2005  Ö-VIKS ASS  BX0805  25 m     
31  63  Olofsson Elsa  2007  HÖGAKUSTEN  AY8607  25 m     
32  93  Edin Linnea  2007  HÖGAKUSTEN    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 december 2019 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  09:42