Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Luciasim 2019    Utskriftsdatum  08 december 2019   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  19:19   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2019         
 
 
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Öass Lag 4  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:59.31   
  Erik Fahlander  2003      1:59.31        1:59.31   
  Kajsa Söderlind  2003                 
  Ståle Danemyr  2002                 
  Agnes Landfors  2004      1:59.31        1:59.31   
                     
Öass Lag 8  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:00.68   
  Linn Strömberg  2000      2:00.68        2:00.68   
  Jenny Ramkrans  2000                 
  Elina Lethinen  2002                 
  Antom Boström  2002      2:00.68        2:00.68   
                     
Öass Lag 3  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:04.47   
  Edvin Lideskog  2005      2:04.47        2:04.47   
  Elvira Engblom  2002                 
  Tom Flodman  2004                 
  Isa Söderlind  2004      2:04.47        2:04.47   
                     
Höga Kustens Simsällskap  2000  Höga Kustens Simsällskap            2:07.90   
  Erik Palm  2005      2:07.90        2:07.90   
  Freja Vestberg  2002                 
  Hubert Konopka  2005                 
  Ebba Vedman  2002      2:07.90        2:07.90   
                     
Höga Kustens Simsällskap Lag 2  2000  Höga Kustens Simsällskap            2:15.61   
  Linnea Sandström  2004      2:15.61        2:15.61   
  Alice Moberg  2003                 
  Emma Schelin  2005                 
  Sebastian Sundkvist  2005      2:15.61        2:15.61   
                     
Öass Lag 7  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:22.14   
  Frank Sienkiewicz  2006      2:22.14        2:22.14   
  Axel Fällman  2005                 
  Molly Ahlqvist  2008                 
  Isabel Åhrström  2002      2:22.14        2:22.14   
                     
Höga Kustens Simsällskap Lag 3  2000  Höga Kustens Simsällskap            2:34.99   
  Rasmus Prinsback  2007      2:34.99        2:34.99   
  Elma Moberg  2007                 
  Wilma Nordin  2007                 
  Milla Vestberg  2006      2:34.99        2:34.99   
                     
Öass Lag 1  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:46.82   
  Felix Lundström  2006      2:46.82        2:46.82   
  Signe Westman  2008                 
  Ronja Köhn  2005                 
  Sara Rosdahl  2006      2:46.82        2:46.82   
                     
Höga Kustens Simsällskap Lag 4  2000  Höga Kustens Simsällskap            2:53.47   
  Alice Boström  2008      2:53.47        2:53.47   
  Elsa Olofsson  2007                 
  Elma Jonsson  2008                 
  Molly Linder  2006      2:53.47        2:53.47   
                     
10  Höga Kustens Simsällskap Lag 6  2000  Höga Kustens Simsällskap            3:03.40   
  Linnea Edin  2007      3:03.40        3:03.40   
  Ester Olofsson  2009                 
  Hugo Franzén  2008                 
  Majken Gidlund  2008      3:03.40        3:03.40   
                     
11  Björna IF Lag 1  2000  Björna Idrottsförening            3:10.45   
  Alva Sjöberg  2008      3:10.45        3:10.45   
  Emmy Sondell  2010                 
  Emma Sjöberg  2004                 
  Lukas Jakobsson  2006      3:10.45        3:10.45   
                     
12  Höga Kustens Simsällskap Lag 5  2000  Höga Kustens Simsällskap            3:30.42   
  Ebbe Nordin  2009      3:30.42        3:30.42   
  Elsa Nordin  2008                 
  Aleksander Dragovic  2007                 
  Emma Boström  2008      3:30.42        3:30.42   
                     
13  Öass Lag 5  2000  Örnsköldsviks Allmänna SS            3:51.40   
  Tove Näslin  2010      3:51.40        3:51.40   
  Oskar Söderlind  2010                 
  Linus Lauri  2011                 
  Mustafa Aureibi  2008      3:51.40        3:51.40   
                     
14  Björna IF Lag 2  2000  Björna Idrottsförening            4:05.42   
  Elsa Högberg  2008      4:05.42        4:05.42   
  Sandra Andersson  2008                 
  Elina Martinell  2003                 
  Ida Ekman  2006      4:05.42        4:05.42   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 december 2019 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  19:19