Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Luciasim 2019    Utskriftsdatum  08 december 2019   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  19:19   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 november 2019         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:03.84   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mustafa Abbas  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.32   
Gustav Nilshagen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            50.28   
Oskar Söderlind  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.54   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            36.15   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            42.27   
Aleksander Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            47.18   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.08   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.73   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.75   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.27   
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            31.35   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            31.43   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            33.10   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.91   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.71   
10  Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            50.25   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.99   
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.31   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.18   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            1:08.44   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.89   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            53.78   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            56.36   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.02   
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            36.27   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            36.62   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            37.01   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            37.12   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            38.85   
Molly Ahlqvist  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.87   
Linnea Edin  2007  Höga Kustens Simsällskap            39.62   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.34   
10  Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            41.85   
11  Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            50.37   
12  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            59.04   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            34.22   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            34.28   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.40   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            35.43   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.35   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            37.18   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            37.98   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            39.22   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.90   
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            32.48   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            32.84   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            33.84   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            36.67   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            43.50   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.14   
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            30.11   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            32.22   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.19   
Edvin Sjödin  2012  Björna Idrottsförening            36.04   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Söderlind  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.25   
William Vallin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.26   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            20.46   
Aleksander Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.69   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.87   
Hussein Auribi  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            24.77   
Mustafa Al-Faiyel  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.68   
Mustafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.26   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            16.99   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            18.12   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.48   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.48   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.02   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.48   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            21.43   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            25.06   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.28   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.25   
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.81   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.75   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            34.49   
Stina Nilshagen  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.67   
Alva Lideskog  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.13   
Sigrid Westberg  2012  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.97   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            24.86   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            25.86   
Ida Nordin  2009  Höga Kustens Simsällskap            26.34   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            27.20   
Tilde Borg  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.06   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.27   
Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.36   
Milsi Lindström  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.99   
Amanda Granberg  2010  Björna Idrottsförening            32.86   
10  Cassandra Jensen  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.22   
11  Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.79   
12  Hillevi Westberg  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.62   
13  Noor Aureibi  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.65   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.52   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.81   
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.99   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.33   
Molly Ahlqvist  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.93   
Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.73   
Elma Jonsson  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.13   
Emma Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            25.80   
Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            26.05   
10  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.17   
11  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            27.32   
12  Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            27.59   
13  Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            28.52   
14  Natalie Kock  2008  Höga Kustens Simsällskap            29.22   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.09   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            20.14   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            20.23   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            20.57   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.55   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            21.73   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            21.77   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            22.11   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            22.71   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            17.81   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.30   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            19.71   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            19.95   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            24.36   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            16.66   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.52   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:11.04   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            44.27   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            49.27   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.88   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.58   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.88   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            37.98   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.34   
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            39.47   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            40.93   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.07   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            51.79   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.72   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.77   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.72   
Ines Lundqvist  2010  Höga Kustens Simsällskap            1:00.70   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            1:04.81   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            1:05.32   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:06.99   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.34   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            43.44   
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            48.03   
Molly Ahlqvist  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            49.40   
Uma Lundqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            50.16   
Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            52.45   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.68   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            42.05   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            43.66   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            45.58   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            46.43   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.67   
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            38.48   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            43.17   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.38   
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            37.45   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            41.16   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.12   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Manfred Adolphsson  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.52   
Gustav Nilshagen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.93   
Albin Boman  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.21   
Oskar Söderlind  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.66   
William Vallin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.66   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            16.68   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            18.45   
Hussein Auribi  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.62   
Aleksander Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            20.89   
Mustafa Al-Faiyel  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.29   
Mustafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.11   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.75   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.84   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            13.98   
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            14.43   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.92   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            15.47   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.26   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.46   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            21.62   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.45   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.78   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stina Nilshagen  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.09   
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            32.52   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.47   
Ida Nordin  2009  Höga Kustens Simsällskap            20.36   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            24.05   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            24.94   
Ines Lundqvist  2010  Höga Kustens Simsällskap            25.03   
Tilde Borg  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.11   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.88   
Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.52   
Noor Aureibi  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.53   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            16.55   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.66   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            17.00   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            17.21   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            17.81   
Linnea Edin  2007  Höga Kustens Simsällskap            17.83   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            18.35   
Molly Ahlqvist  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.62   
Elma Jonsson  2008  Höga Kustens Simsällskap            18.94   
10  Uma Lundqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            19.17   
11  Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.18   
12  Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            19.42   
13  Elsa Nordin  2008  Höga Kustens Simsällskap            19.60   
14  Emma Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            20.80   
15  Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            22.49   
16  Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            23.41   
17  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            25.15   
18  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            25.17   
19  Natalie Kock  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.13   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            15.30   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            15.59   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.52   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            16.65   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            17.40   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            17.66   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            19.52   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.38   
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            14.90   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            15.03   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            15.08   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            20.14   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            13.82   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            15.25   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.75   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:31.80   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:48.14   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:13.28   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:18.36   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:18.97   
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:20.05   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:20.75   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:24.04   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:27.31   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:39.06   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:57.73   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:11.78   
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:20.62   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:14.84   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:55.18   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            2:11.74   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:35.66   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:38.98   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:39.67   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:41.70   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:44.80   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:30.75   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            1:33.16   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:39.18   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:20.19   
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            1:21.06   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            1:28.26   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            1:40.84   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            1:14.74   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:15.97   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            1:29.46   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.67   
Edvin Sjödin  2012  Björna Idrottsförening            33.11   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Manfred Adolphsson  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.13   
Ebbe Nordin  2009  Höga Kustens Simsällskap            24.14   
Albin Boman  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.77   
William Vallin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.65   
Oskar Söderlind  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.55   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.88   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            21.31   
Hussein Auribi  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.98   
Mustafa Al-Faiyel  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.62   
Mustafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.44   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.09   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            17.84   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.94   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.98   
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            18.43   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            19.79   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.95   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            24.07   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.27   
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.62   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.51   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Meja Jonsson  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.15   
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            31.20   
Stina Nilshagen  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.40   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.24   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.47   
Tilde Borg  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.51   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            27.17   
Elise Eriksson  2010  Höga Kustens Simsällskap            28.78   
Cassandra Jensen  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.55   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            29.89   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.93   
Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.52   
10  Milsi Lindström  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.54   
11  Noor Aureibi  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.89   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.39   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            20.72   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            20.73   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.43   
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            22.20   
Molly Ahlqvist  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.93   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.12   
Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.86   
Elma Jonsson  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.53   
10  Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            25.43   
11  Emma Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.56   
12  Natalie Kock  2008  Höga Kustens Simsällskap            27.21   
13  Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            28.92   
14  Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            29.15   
15  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            33.48   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            20.09   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            20.14   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.54   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            20.77   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            21.11   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            22.19   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.56   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.33   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            18.47   
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            18.58   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            20.36   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.12   
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            17.29   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            19.54   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:17.93   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Söderlind  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:05.76   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            48.07   
Aleksander Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            53.75   
Hugo Franzén  2008  Höga Kustens Simsällskap            57.33   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            37.84   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.09   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            42.27   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.30   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            46.36   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            47.61   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.39   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            1:01.07   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:04.36   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.32   
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.59   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.68   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            1:17.50   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            59.45   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            1:04.41   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            1:05.27   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:08.24   
Milsi Lindström  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:12.46   
Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:12.92   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:20.76   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            48.26   
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            50.23   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            50.46   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            50.91   
Molly Ahlqvist  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            51.88   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.23   
Ida Vestin  2008  Björna Idrottsförening            55.14   
Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            56.26   
Elma Jonsson  2008  Höga Kustens Simsällskap            56.34   
10  Svea Söderström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            56.73   
11  Emma Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            58.62   
12  Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            1:00.79   
13  Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            1:03.83   
14  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:03.97   
15  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            1:05.53   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.63   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            45.83   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            45.93   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            48.75   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            49.15   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            49.36   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            49.94   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            51.72   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            39.89   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            43.99   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            46.41   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            53.37   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            37.42   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.50   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            47.42   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mustafa Abbas  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.44   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.60   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            14.79   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.86   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.10   
Hubert Konopka  2005  Höga Kustens Simsällskap            15.60   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.95   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            18.10   
Jonah Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.03   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.66   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.21   
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.31   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.65   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            25.07   
Frida Lauri  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.92   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elma Moberg  2007  Höga Kustens Simsällskap            17.98   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.92   
Linnea Edin  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.88   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            20.47   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            20.49   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            22.48   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.68   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.62   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            16.34   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            17.43   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            18.06   
Milla Vestberg  2006  Höga Kustens Simsällskap            18.91   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            19.40   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.51   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            22.20   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            24.56   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alice Moberg  2003  Höga Kustens Simsällskap            16.17   
Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            16.60   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.63   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            16.79   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            17.12   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            14.35   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.63   
Freja Vestberg  2002  Höga Kustens Simsällskap            17.02   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 december 2019 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  19:19