Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Kommunsim Vt 19    Utskriftsdatum  13 april 2019   
  Tävlingsort  Björna    Utskriftstid  12:54   
  Arrangör  Björna IF         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 april 2019         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Nilshagen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:00.94   
Albin Boman  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:02.99   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            38.74   
Rasmus Viklander  2007  Höga Kustens Simsällskap            43.17   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            48.20   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            58.18   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.41   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.86   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.28   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            34.47   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.67   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            50.85   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.61   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            53.02   
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            53.51   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.09   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            39.06   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            41.41   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            41.86   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            42.29   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            43.25   
Linnea Edin  2007  Höga Kustens Simsällskap            44.37   
Lilly Sätre  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            46.22   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.98   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.46   
Jennifer Svedberg  2005  Björna Idrottsförening            33.56   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.75   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            34.98   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            36.55   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            40.48   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            43.63   
Elina Nilsson  2005  Höga Kustens Simsällskap            47.27   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            36.46   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            37.35   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            42.66   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Pettersson  2012  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.93   
Alfred Gavelin  2012  Örnsköldsviks Allmänna SS            50.66   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edward Elfving  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.52   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Viklander  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.20   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.15   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            25.25   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.36   
Hussein Aureibi  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.36   
Mostafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.89   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.85   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.16   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.18   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.10   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            23.49   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            25.87   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.21   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hedvig Wälivaara  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.24   
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            36.33   
Stina Nilshagen  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.73   
Alice Wintherbotham  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            46.01   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Nordin  2009  Höga Kustens Simsällskap            27.37   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            29.10   
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            30.45   
Alva Robertsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            30.49   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            32.17   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.21   
Amanda Granberg  2010  Björna Idrottsförening            32.22   
Amanda Hjalmarsson  2010  Björna Idrottsförening            32.42   
Astrid Thelen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.73   
10  Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.78   
11  Livia Edin  2010  Höga Kustens Simsällskap            34.57   
12  Saga Ekman  2010  Björna Idrottsförening            36.50   
13  Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.13   
14  Josefin Andersson  2010  Björna Idrottsförening            39.27   
15  Cassandra Jensen  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.37   
16  Tuva Sätre  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.66   
17  Tanja Eriksson  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.76   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.16   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            23.56   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            24.05   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.26   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            24.75   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            25.95   
Ida Westin  2008  Björna Idrottsförening            26.45   
Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            27.32   
Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            27.84   
10  Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            28.08   
11  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            28.72   
12  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            29.69   
13  Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            31.82   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.99   
Jennifer Svedberg  2005  Björna Idrottsförening            21.01   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.21   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            21.55   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            22.12   
Elina Nilsson  2005  Höga Kustens Simsällskap            23.16   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            23.23   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            23.67   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            20.41   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            23.66   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:34.22   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            2:12.13   
                     
 
Gren 5, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:06.58   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:08.55   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:19.04   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:22.44   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:25.15   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            2:10.80   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:28.38   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            1:34.24   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:40.64   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:41.63   
Linnea Edin  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:42.29   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:44.47   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:21.60   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            1:27.75   
                     
 
Gren 6, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            1:29.20   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            1:31.66   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            48.26   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            51.74   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:26.35   
                     
 
Gren 7, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.41   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.47   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.92   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            45.10   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            1:11.54   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            1:14.27   
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            1:15.64   
Saga Ekman  2010  Björna Idrottsförening            1:26.71   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.98   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            48.98   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            56.23   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:01.37   
                     
 
Gren 8, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.59   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.51   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            18.06   
Rasmus Viklander  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.17   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            21.36   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            25.46   
Hussein Aureibi  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.57   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.18   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.84   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            15.58   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.84   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.07   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            23.18   
                     
 
Gren 9, 25m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.49   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            31.30   
Milla Stenlund  2011  Höga Kustens Simsällskap            34.16   
Hedvig Wälivaara  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.07   
Alice Wintherbotham  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.30   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            23.13   
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            24.63   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.17   
Astrid Thelen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.01   
Tuva Sätre  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.35   
Livia Edin  2010  Höga Kustens Simsällskap            33.16   
Vilma Thunberg  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.82   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.46   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            18.31   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            18.90   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.07   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.25   
Linnea Edin  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.91   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.50   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            20.81   
Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            21.35   
10  Lilly Sätre  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.46   
11  Ida Westin  2008  Björna Idrottsförening            23.45   
12  Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            24.32   
13  Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            24.40   
14  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            24.44   
15  Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.28   
16  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.60   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.76   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            15.80   
Jennifer Svedberg  2005  Björna Idrottsförening            15.96   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            15.97   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.17   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            18.49   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            19.93   
Elina Nilsson  2005  Höga Kustens Simsällskap            20.65   
                     
 
Gren 10, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.23   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            16.54   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            16.60   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            19.85   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            22.05   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.53   
Hussein Aureibi  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.60   
Mostafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.48   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            40.49   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.05   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.39   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.68   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.75   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            20.77   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            37.55   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            31.52   
Meja Jonsson  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.43   
Milla Stenlund  2011  Höga Kustens Simsällskap            36.76   
Stina Nilshagen  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.11   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            30.87   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            31.15   
Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.01   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.34   
Amanda Granberg  2010  Björna Idrottsförening            32.50   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.23   
Tuva Sätre  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.18   
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            36.74   
Vilma Thunberg  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.47   
10  Cassandra Jensen  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.02   
11  Saga Ekman  2010  Björna Idrottsförening            43.78   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.84   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.15   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.98   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.45   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            24.76   
Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            25.12   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.51   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.36   
Lilly Sätre  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.88   
10  Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            27.94   
11  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            28.05   
12  Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            28.72   
13  Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            29.88   
14  Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            34.36   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.05   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.64   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            22.56   
Jennifer Svedberg  2005  Björna Idrottsförening            23.37   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            25.95   
Elina Nilsson  2005  Höga Kustens Simsällskap            26.68   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            27.68   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Viklander  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:45.69   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:55.15   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            2:02.92   
                     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:33.21   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:48.72   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:53.12   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            3:05.11   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            2:25.07   
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            2:26.43   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            1:54.57   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:56.69   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:58.55   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:06.15   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            2:06.78   
Ida Westin  2008  Björna Idrottsförening            2:11.69   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:25.64   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            1:47.53   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            1:51.87   
Elina Nilsson  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:52.87   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            2:04.54   
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            1:51.60   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            2:12.79   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.67   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.32   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.17   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            17.58   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.80   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.32   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            30.62   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.02   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            31.84   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.74   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            22.50   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.91   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            24.73   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.03   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.58   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            16.73   
Jennifer Svedberg  2005  Björna Idrottsförening            19.03   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            22.20   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            28.32   
                     
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.70   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            17.30   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            18.95   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mattias Ögren  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:19.72   
Gustav Nilshagen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:19.93   
Albin Boman  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:25.14   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Viklander  2007  Höga Kustens Simsällskap            49.02   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            54.62   
Aleksandar Dragovic  2007  Höga Kustens Simsällskap            57.91   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:02.18   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.89   
Axel Fällman  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.93   
Elias Gardfors  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.81   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            51.84   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.35   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            1:02.74   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.20   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sigrid Persson  2011  Björna Idrottsförening            1:24.01   
Milla Stenlund  2011  Höga Kustens Simsällskap            1:29.45   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Sahlen  2010  Björna Idrottsförening            1:08.08   
Alva Robertsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            1:08.70   
Astrid Thelen  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:11.43   
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            1:12.44   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            1:15.62   
Josefin Andersson  2010  Björna Idrottsförening            1:23.00   
Saga Ekman  2010  Björna Idrottsförening            1:25.38   
Amanda Granberg  2010  Björna Idrottsförening            1:28.73   
Cassandra Jensen  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:46.01   
10  Tanja Eriksson  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:48.10   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            52.37   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            53.77   
Wilma Nordin  2007  Höga Kustens Simsällskap            56.47   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            57.55   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:01.80   
Ida Westin  2008  Björna Idrottsförening            1:01.99   
Alice Boström  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:04.35   
Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            1:06.89   
Elsa Högberg  2008  Björna Idrottsförening            1:09.08   
10  Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            1:09.43   
11  Meja Håvestad Häggkvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:09.67   
12  Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            1:10.09   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.74   
Jennifer Svedberg  2005  Björna Idrottsförening            47.49   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            47.65   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            50.67   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.26   
Elina Nilsson  2005  Höga Kustens Simsällskap            54.17   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            58.02   
                     
 
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            49.44   
Ida Andersson  2003  Björna Idrottsförening            59.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  13 april 2019 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  12:54