Resultat Totalt - Per åldersgrupp utan mellantider 
 
  Tävling  Luciasim 2018    Utskriftsdatum  11 december 2018   
  Tävlingsort  Örnsköldsvik    Utskriftstid  19:32   
  Arrangör  Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  09 december 2018         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wincent Moström  2008  Höga Kustens Simsällskap            44.39   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            59.73   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.97   
Lias Sandström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.56   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            38.75   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.91   
Rasmus Vikjlander  2007  Höga Kustens Simsällskap            48.04   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.45   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            31.77   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.97   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.97   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            37.51   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.89   
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.42   
Daniel Larsson  2002  Björna Idrottsförening            29.67   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.19   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Söderlind  1976  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.46   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            1:01.98   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            42.21   
Frida Lauri  2009  Höga Kustens Simsällskap            44.89   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            32.74   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            35.59   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            37.91   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.97   
Wilma Burlin Dahlberg  2006  Björna Idrottsförening            41.37   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            44.23   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            44.73   
Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            46.64   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            58.87   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.12   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.15   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            35.65   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            35.87   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            36.45   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            36.74   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.04   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.96   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.09   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.42   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.40   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.00   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.57   
Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.64   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            34.48   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jenny Ramkrans  1983  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.92   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hübinette  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.63   
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.18   
Filip Vestman  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:09.44   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wincent Moström  2008  Höga Kustens Simsällskap            25.34   
Axl Rocksén-Nordin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.76   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            28.82   
Loke Söderström  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.86   
Mustafa Al-Faiyel  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.49   
Mostafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.77   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.61   
Lias Sandström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.41   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            22.16   
Rasmus Vikjlander  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.24   
Alvar Svärdby  2007  Höga Kustens Simsällskap            24.17   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.47   
Hussein Aureibi  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.11   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.30   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.63   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            19.45   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            22.11   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.46   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.12   
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.98   
Daniel Larsson  2002  Björna Idrottsförening            17.35   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.83   
                     
 
Gren 3, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Söderlind  1976  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.31   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            29.61   
Valda Grönros  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.25   
Hedvig Wälivaara  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.81   
Agnes Sahlén  2010  Björna Idrottsförening            32.89   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.25   
Josefin Andersson  2010  Björna Idrottsförening            36.28   
Fanny Borgek  2010  Björna Idrottsförening            39.26   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.02   
Meja Jonsson  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.24   
10  Alice Winterbotham  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.63   
11  Cornelia Ramkrans  2012  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:13.86   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.67   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.60   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.77   
Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            25.78   
Frida Lauri  2009  Höga Kustens Simsällskap            26.36   
Alicia Koitrand Engblom  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.48   
Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            28.87   
Hanna Palm  2008  Höga Kustens Simsällskap            28.93   
Tilde Borg  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.42   
10  Nelli Burlin Dahlberg  2008  Björna Idrottsförening            32.23   
11  Thea Lindberg  2009  Björna Idrottsförening            34.98   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mira Näsström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.62   
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            21.17   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            21.62   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            22.53   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            23.02   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            23.08   
Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.09   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            23.67   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            24.53   
10  Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            27.33   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.51   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.34   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.48   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            20.19   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            20.42   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            21.27   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.99   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.19   
                     
 
Gren 4, 25m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.70   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.62   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.90   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.56   
Emma Jakobsson  2003  Björna Idrottsförening            20.55   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            21.15   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            53.08   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.44   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.37   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.68   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            39.94   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.79   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            43.94   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.26   
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.98   
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.95   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            50.16   
Frida Lauri  2009  Höga Kustens Simsällskap            56.10   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            38.93   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            43.33   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.16   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            46.49   
Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.66   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            55.08   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.36   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.94   
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.29   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.84   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.87   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.19   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.81   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wincent Moström  2008  Höga Kustens Simsällskap            19.93   
Vilmer Bingham Edlund  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.90   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.23   
Axl Rocksén-Nordin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.38   
William Vallin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.14   
Tim Stammel Nylander  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.14   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.42   
Lias Sandström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.40   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            18.16   
Alvar Svärdby  2007  Höga Kustens Simsällskap            19.14   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.40   
Rasmus Vikjlander  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.66   
Hussein Aureibi  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.42   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.91   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            15.11   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.26   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.09   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            17.07   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Larsson  2002  Björna Idrottsförening            13.65   
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.70   
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.73   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.09   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Söderlind  1976  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.53   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            24.36   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.23   
Hedvig Wälivaara  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.80   
Meja Jonsson  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            44.81   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            20.25   
Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            20.49   
Alicia Koitrand Engblom  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.88   
Frida Lauri  2009  Höga Kustens Simsällskap            20.95   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            21.93   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.93   
Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            26.26   
Tilde Borg  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.39   
Thea Lindberg  2009  Björna Idrottsförening            33.70   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            15.10   
Eira Söderlind  2006  Björna Idrottsförening            16.95   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            17.19   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.55   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            17.78   
Wilma Burlin Dahlberg  2006  Björna Idrottsförening            18.25   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            18.26   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            19.53   
Mira Näsström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.75   
10  Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.03   
11  Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            20.42   
12  Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            20.44   
13  Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            25.29   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.94   
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.29   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.48   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            15.86   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            16.21   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.37   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            16.60   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            16.92   
Ronja Köhn  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.48   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.06   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.66   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.72   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.86   
Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.97   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            15.10   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            2:13.56   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:23.37   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            1:43.49   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:01.26   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:21.10   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:24.23   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:26.88   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:35.75   
                     
 
Gren 9, 100m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:15.38   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:15.42   
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:15.93   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:50.61   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            1:29.38   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            1:36.42   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:40.52   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            1:40.85   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            1:58.27   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:18.82   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:22.17   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            1:36.23   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:39.77   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:42.62   
                     
 
Gren 10, 100m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:05.71   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:14.04   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:21.58   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:27.27   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Hübinette  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.66   
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            52.41   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            24.93   
Axl Rocksén-Nordin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            28.60   
Mostafa Aureibi  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.60   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lias Sandström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.33   
Rasmus Vikjlander  2007  Höga Kustens Simsällskap            24.06   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.67   
Hussein Aureibi  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.08   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.07   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            18.72   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.17   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.61   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            19.99   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.07   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.30   
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.34   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            30.46   
Tove Näslin  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.45   
Ella Sundkvist  2010  Höga Kustens Simsällskap            33.45   
Alice Edfors  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.92   
Meja Jonsson  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.32   
Agnes Sahlén  2010  Björna Idrottsförening            38.24   
Elise Bingham Edlund  2012  Örnsköldsviks Allmänna SS            49.42   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lauri  2009  Höga Kustens Simsällskap            22.70   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            23.55   
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            24.88   
Alicia Koitrand Engblom  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.07   
Hanna Palm  2008  Höga Kustens Simsällskap            29.25   
Ester Olofsson  2009  Höga Kustens Simsällskap            30.80   
Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            31.39   
Molly Kristoffersson  2009  Björna Idrottsförening            43.51   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            18.62   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            20.96   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            21.27   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.30   
Mira Näsström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            22.04   
Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            23.03   
Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            24.49   
Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            33.85   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.30   
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.80   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.30   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            21.47   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.13   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.66   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            17.88   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.43   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linus Lauri  2011  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:36.08   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wincent Moström  2008  Höga Kustens Simsällskap            57.56   
Axl Rocksén-Nordin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:04.89   
Hugo Franzen  2008  Höga Kustens Simsällskap            1:09.06   
Vilmer Bingham Edlund  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:15.99   
William Vallin  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:17.56   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.23   
Lias Sandström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            45.32   
Rasmus Vikjlander  2007  Höga Kustens Simsällskap            51.15   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            51.95   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:07.76   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.05   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.18   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            46.34   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            51.14   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            53.30   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.19   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            38.97   
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.31   
Daniel Larsson  2002  Björna Idrottsförening            39.51   
                     
 
Gren 13, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 18 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Söderlind  1976  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.79   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            1:11.18   
Agnes Sahlén  2010  Björna Idrottsförening            1:11.63   
Josefin Andersson  2010  Björna Idrottsförening            1:22.90   
Milsi Lindström  2010  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:32.43   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Signe Westman  2008  Örnsköldsviks Allmänna SS            53.30   
Molly Ahlqvist  2008  Höga Kustens Simsällskap            57.75   
Alva Sjöberg  2008  Björna Idrottsförening            59.35   
Frida Lauri  2009  Höga Kustens Simsällskap            59.54   
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            59.85   
Alicia Koitrand Engblom  2009  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:02.16   
Sandra Andersson  2008  Björna Idrottsförening            1:07.95   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Mira Näsström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.52   
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            48.00   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            50.38   
Matilda Westin  2006  Björna Idrottsförening            51.34   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            52.11   
Hilma Sahlén  2007  Björna Idrottsförening            53.61   
Alice Åhrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.59   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            54.61   
Linnea Olsén  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            54.65   
10  Elsa Olofsson  2007  Höga Kustens Simsällskap            54.98   
11  Lukas Jakobsson  2006  Björna Idrottsförening            1:05.13   
12  Svea Södrström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:05.46   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            36.98   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.17   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            42.59   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            48.36   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            48.38   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            49.85   
                     
 
Gren 14, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            37.54   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.99   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.53   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            43.70   
Elina Martinell  2003  Björna Idrottsförening            45.83   
Emma Jakobsson  2003  Björna Idrottsförening            48.04   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frank Sienkiewicz  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.33   
Lias Sandström  2007  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.82   
Rasmus Prinsback  2007  Höga Kustens Simsällskap            21.51   
Felix Lundström  2006  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.22   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tom Flodman  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.68   
Edvin Lideskog  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.21   
Erik Palm  2005  Höga Kustens Simsällskap            18.29   
Sebastian Sundkvist  2005  Höga Kustens Simsällskap            18.39   
Felix de Santana  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            19.40   
                     
 
Gren 15, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.26   
Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.89   
Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.01   
Daniel Larsson  2002  Björna Idrottsförening            15.57   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emmy Sondell  2010  Björna Idrottsförening            32.32   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Majken Gidlund  2008  Höga Kustens Simsällskap            26.78   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nellie Moström  2006  Höga Kustens Simsällskap            17.47   
Molly Linder  2006  Höga Kustens Simsällskap            18.98   
Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            21.58   
Ida Ekman  2006  Björna Idrottsförening            23.13   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Saga Hållander  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.13   
Elvira Engblom  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.83   
Agnes Landfors  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.40   
Ida Martinell  2005  Björna Idrottsförening            16.57   
Ester Söderlind  2004  Björna Idrottsförening            16.66   
Emma Sjöberg  2004  Björna Idrottsförening            17.35   
Emma Schelin  2005  Höga Kustens Simsällskap            17.83   
Isa Söderlind  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            18.16   
Vilja Norberg  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            20.69   
                     
 
Gren 16, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            13.42   
Isabel Åhrström  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            14.63   
Kajsa Söderlind  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            15.28   
Hilma Nordenmark  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.48   
Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            16.55   
                     
 
Gren 17, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Öass Lag 3  1950  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:59.13   
Öass Lag 6  1950  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:00.82   
Öass Lag 5  1950  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:11.65   
Öass Lag 2  1950  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:14.58   
Öass Lag 4  1950  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:16.84   
Öass Lag 1  1950  Örnsköldsviks Allmänna SS            2:18.27   
Björna IF Lag 1  1950  Björna Idrottsförening            2:25.40   
Hkss Lag 2  1950  Höga Kustens Simsällskap            2:25.80   
Björna IF Lag 2  1950  Björna Idrottsförening            2:59.35   
10  Hkss Lag 1  1950  Höga Kustens Simsällskap            3:19.15   
11  Björna IF Lag 3  1950  Björna Idrottsförening            3:34.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  11 december 2018 
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS  Utskriftstid  19:32